NOWOŚĆ! Innowacyjne urządzenie pozwala na opóźnienie odcięcia pępowiny

08/06/2014

Od kilku miesięcy na rynku Polskim dostępne jest stanowisko resuscytacyjne, które diametralnie zmienia podejście do wczesnego odcięcia pępowiny. Dlaczego? Ponieważ dzięki ergonomicznej konstrukcji mimo zatrzymania krążenia u noworodków i wcześniaków,  pozwala na przeprowadzenie bezpiecznej resuscytacji bez konieczności oddzielania dziecka od matki. W trakcie opóźnienia odcięcia pępowiny urządzenie Lifestart umożliwia korzystanie z dostawy mocno wysyconej tlenem krwi z łożyska, aż do momentu ustabilizowania się spontanicznego oddechu, co ma zasadnicze znaczenie, zwłaszcza w przypadku porodu przedterminowego.

O  zaletach nowoczesnej platformy przekonał się personel  Szpitala Sharp Mary Birch w San Diego, gdzie malutka Averi przeżyła dzięki  sprawnie przeprowadzonemu zabiegowi resuscytacji z zachowaniem nienaruszonej pępowiny. Ze wzruszającą relacją mamy wcześnie urodzonej dziewczynki oraz personelu medycznego mogą Państwo zapoznać się tutaj:  

http://www.nbcsandiego.com/video/#!/news/local/Special-Bed-Saves-Premature-Babies/267102241

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że platforma LifeStart jest już dostępna w Polsce, oczywiście wyłącznie w ofercie firmy EM-MED.


POWRÓT
emmed-contact-us
Chcesz pierwszy dowiedzieć się o nowościach? Zapisz się do naszego newslettera.