UE projetk

System ogrzewania pacjenta TraumaTherm

Opis produktu

Materace i koce TraumaTherm są systemami ogrzewania pacjenta dostosowanymi specjalnie do potrzeb oddziałów ratunkowych.Wykorzystują opatentowaną technologię elastycznych polimerów węglowych, w której ciepło jest produkowane przez jednolitą warstwę miękkiego materiału przewodzącego zapewniającego równomierne ogrzewanie na całej powierzchni styku ciała z materacem/kocem. Technologia ta łączy w sobie najskuteczniejszy przepływ ciepła z prostotą użycia, co stawia ją najwyżej wśród obecnie dostępnych metod.

Właściwości systemu

Konstrukcja systemu zapewnia materacom dostosowanie kształtu do cała pacjenta, gwarantując maksymalną powierzchnię kontaktu oraz wysokie właściwości przewodnictwa ciepła. Użycie technologii elastycznych polimerów pozwala na umieszczenie w materacu pod warstwą ogrzewającą termoplastycznej maty przeciwodleżynowej. Zapewnia to szybkie i wydajne ogrzewanie oraz jednoczesne przeciwdziałanie odleżynom.

Materace/koce TraumaTherm są lekkie i łatwe w przenoszeniu. Ich szczelność dzięki zgrzewaniu wszystkich krawędzi zapewnia proste czyszczenie przy zachowaniu standardowych procedur ochrony przed zakażeniami. Przezierny dla promieni rentgenowskich system działa przy niskim napięciu prądu, zapewniając bezpieczeństwo pacjenta i personelu medycznego.

Eksploatacja

Materace/koce Inditherm są w pełni przystosowane do wielokrotnego użytku i mogą być czyszczone standardowych środków stosowanych w szpitalu np. do czyszczenia stołów operacyjnych. Doświadczenie wykazało, że w porównaniu z jednorazowymi kocami ogrzewanymi powietrzem koszt systemu Inditherm zwraca się zazwyczaj w ciągu 3 miesięcy, a w dodatku może być stosowany u wszystkich pacjentów bez ograniczeń i dodatkowych kosztów.

SKU: system-ogrzewania-pacjenta-traumatherm Categories: , Kategorie: ,